Most of My Heroes Still Don’t Appear on No Stamp
Recenze alba : Most Of My Heroes Still Dont Appear on No Stamp

Je to smutné, ale je to tak: zdá se, že v poslední době spíš než novinku Most of My Heroes Still Don’t Appear on No Stamp sledovala značná část amerických hudebních fandů diskuzi, zda-li je v pořádku, když 19-ti letý fanoušek hip-hopu a stážista z NPR Austin Cooper vůbec nezná naprosto klasickou desku Public Enemy It Takes a Nation of Millions to Hold Us Back z roku 1988 a zda-li má právo po jejím poslechu o tomto hip-hopovém klenotu napsat značně nelichotivou
Je to o to větší škoda, že Most of My Heroes nelze nazvat jinak než maximálně povedenou deskou, která se - samozřejmě ne významem, ale kvalitou - může klidně poměřovat s nejlepšími řadovkami jedněch z největších hip hopových legend, kterými Public Enemy nepochybně jsou.
Sociální a politická kritika, ale hlavně perfektní produkce
Už první track letošní novinky, Run Til Its Dark, působí jako dobře mířená rána na solar. Smršť toho nejhustšího sedmdesátkového funku, výborně zkombinovaného se štěkavým scratchingem, poskytuje pevnou základnu pro bezchybný flow hlavního frontmana Chucka D, jehož příjemně hluboký hlas jako vždy poněkud humorně doplňují výše položené štěky „Viléma Čoka hip-hopu" Flavora Flava. A i poněkud roztáhlé kytarové sólo skončí akorát tak včas, než si začnete stěžovat, že kvůli rychlým prstům na kytarovém hmatníku tady přeci nejsme.
Rytmus titulního kousku Most of My Heroes... rozjede jakési tikání budíku, které udržuje správně temnou atmosféru po značnou část této tři a půl minutové obžaloby toho, jak málo radikálů bojujících za práva černochů se dosud objevilo na poštovních známkách. Čtvrtý track I Shall Not Be Moved je pro mě vrcholem alba - jednoduchý funkový kytarový lick na pozadí rozvážně pomalé bicí linky s občasným basovým tónem místy vystřídají hluboké klávesové tóny, z nichž jde až mráz po zádech. A když už se zdá, že se blíží konec, přijde naprosto neskutečný „symfonický" závěr, který vás totálně převálcuje.
Řadu následujících povedených tracků - např. Get It In, Catch the Thrown nebo FassFood - pak korunuje další politicky kritický kousek
Pár pih na kráse
Prvoplánový rap metal Hoover Music díky nezajímavému kytarovému partu bohužel nefunguje a poněkud nudný Rltk zase ukazuje, že ne vždy platí, že v jednoduchosti je krása (na druhou stranu podobně jednoduchá Truth Decay zní skvěle). V celkovém součtu však pozitiva letošní první řadovky Public Enemy jednoznačně převažují, už aby bylo září a my měli k dispozici její pokračování neboli letošní druhou! novou řadovku The Evil Empire of Everything.
- It Takes a Nation of Millions to Hold Us Back (1988) 00:57:50
- How You Sell Soul to a Soulless People Who Sold Their Soul? (2007) 01:02:06
- The Evil Empire of Everything (2012)
Veřejný Nepřítel a jeho Evil Empire
Chuckovi D je sice už 52, ale nedá si pokoj a táhne spolu s Flavorem Flavem káru jménem Public...
HUDEBNÍ ZPRÁVY
Nejintenzivnější večer roku?
Začínám si říkat, jestli už na tohle nejsem starý. Jasně, v 22 letech je to zvláštní představa, ale věk se pomalu,...
Slibují filmový trhák léta, ale kde je originalita?
Brad Pitt? Fantastický herec. Formule 1? Fantastický sport. Kombinace? Slibují nám letošní filmový trhák léta,...
Speciální koncerty na letošním festivalu Brutal Assault
Josefovský festival Brutal Assault každoročně kromě standardních koncertů rozličných kapel láká i na speciální sety,...
Letňany vzlétnou na proudech padesátileté železné panny
Oslavy 50. výročí založení legendy Iron Maiden má i letos v rámci turné s názvem The Run For Your...
Rockový Katapult jede narozeninovou šňůru, Sušice se stala její druhou zastávkou
Legendární Katapult s frontmanem Oldou Říhou slaví letos nádherné padesáté narozeniny. K tomuto...
» zobrazit více...
RECENZE
» A(b)rakadabra znamená stále špičkovou...
» Nostalgická duše Joker Beat plachtí za nadějí...
» Arakain 2006: Labyrint, Touža a neúprosný...
» „Achtung, Sultan!“ volá První Hoře...
» Ve svobodném a magickém světě MBT je otevřeným...
» Crazy Story kapely Totální nasazení baví...
» zobrazit více...
Nezapomenutelný zážitek s japonským metalem
Letos jsem si řekla, že zkusím poznat nějaký ten metal. A proč nezačít hned...
Letňany vzlétnou na proudech padesátileté železné panny
Oslavy 50. výročí založení legendy Iron Maiden má i letos v rámci turné...
Nejintenzivnější večer roku?
Začínám si říkat, jestli už na tohle nejsem starý. Jasně, v 22 letech je to zvláštní...
Speciální koncerty na letošním festivalu Brutal Assault
Josefovský festival Brutal Assault každoročně kromě standardních koncertů...
Kapela Corenote otočí váš svět Vzhůru Nohama
Českolipská crossover kapela, Corenote, vydala v pátek 25. dubna své...
Slibují filmový trhák léta, ale kde je originalita?
Brad Pitt? Fantastický herec. Formule 1? Fantastický sport. Kombinace? Slibují...
Klip Klidná jako voda připomíná spolupráci kapel Jelen a Hradišťan
Kapela Jelen v minulém roce absolvovala svůj nejaktivnější koncertní rok,...
Na Trnkobraní se mohou těšit Dan a Eva
Již zítra se otevřou brány areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích,...
FALSEBOUND kombinují melancholii s tvrdostí
Temná atmosféra, podladěné riffy a kombinace melancholie a tvrdosti...
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.